Як успішно пройти випробувальний термін

Нарешті ви знайшли роботу своєї мрії, але не поспішайте розслаблятися − у більшості компаній попереду на вас очікує випробувальний термін.

Як себе поводити так, щоб справити хороше враження на колектив та працедавця? Якої поведінки слід уникати? Про це ми й поговоримо.

Найперший крок до успішного проходження випробувального терміну − це ваша здатність швидко включитися у робочий процес.

Звичайно, кілька перших днів ви будете освоюватися, роззнайомлюватися з колективом, опановувати специфіку нової роботи, але постарайтеся, щоб ваш адаптаційно-навчальний період не розтягнувся на тижні. Втім, не засиджуйтеся щодня допізна на роботі, адже керівництво може подумати, що ви зовсім не справляєтеся. У той же час, не залишайте робоче місце швидше за всіх.

Як правило, для нових співробітників на випробувальний термін передбачений індивідуальний план робіт, який складає рекрутер або начальник відділу. Не забудьте опісля складання плану вияснити, у кого ви можете проконсультуватися щодо того чи іншого питання, а також, де ви братимете інформацію для роботи.

Щоб успішно пройти випробувальний термін, забудьте про порядки, які панували на ваших попередніх місцях роботи і постарайтеся призвичаїтися до особливостей корпоративної культури нової компанії. У деяких колективах прийнятий суворий офісний дрес-код, тож, якщо ви значно вирізнятиметеся, це не піде вам на користь. Не демонструйте невдоволення робочим графіком, дрес-кодом, керівництвом, інакше ви ризикуєте швидко поставити хрест на своїй новій роботі.

Не забувайте про особливості посади, на яку вас узяли. Якщо вона передбачає високий рівень комунікабельності, вміння організовувати тощо − демонструйте свої вміння, щоб не виявилося, що на співбесіді ви показали себе з одного боку, а на практиці − ви зовсім інша людина.

Підступним етапом на шляху успішного проходження випробувального терміну можуть стати міжособистісні конфлікти. Постарайтеся уникати конфліктних ситуацій, не дозволяйте залучити себе до інтриг, не озвучуйте свої думки щодо поведінки, зовнішності, професійних та особистих якостей членів колективу, адже “крайніми” завжди виявляються саме новачки.

Втім, бувають ситуації, коли на новому місці ви почуваєтеся вкрай некомфортно. Можливо, ви зовсім не знаходите спільної мови з колективом або характер виконуваної роботи значно відрізняється від того, про що вам говорили на співбесіді. У такому випадку слід поговорити про це з вищим керівництвом, адже надалі за таких умов навряд ви зможете продуктивно працювати.

Якщо ж ви не пройшли випробувальний термін і не знаходите для такого рішення об’єктивних причин, не соромтеся прояснити ситуацію. Можливо, вам просто трапився недобросовісний працедавець, натомість ви ще довго будете губитися у здогадах, що ви зробили не так.

“Консалтинг в Україні” бажає вам ефективного пошуку роботи та успішного проходження випробувального терміну!

Також вам може бути цікавий матеріал “Про не слід писати у резюме”
Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалу на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.