Як утримати цінного працівника

Мотивація працівників і їхній рівень лояльності до компанії залежать від багатьох факторів менеджменту. Якщо ваша компанія страждає від стрімкої плинності кадрів, сильні фахівці не затримуються довше аніж кілька місяців, а решта колективу демотивовані і працюють лише формально, задумайтеся над поліпшенням атмосфери у компанії.

Джек Мітчел, співвласник американських роздрібних магазинів одягу розробив прийоми, які покликані допомогти менеджерам виробити правильне ставлення до працівників. Свої тези, засновані на 50-річному досвіді керівництва, він виклав у книзі “Обійміть своїх працівників”.

Щоб у вашій компанії працівники почувалися комфортно і могли працювати ефективно, створіть атмосферу уваги, тобто робіть все можливе, щоб пропозиції та ідеї кожного працівника були помічені компанією, а взаємини між членами колективу вибудовувалися у позитивному ключі.

На думку пана Мітчела, випробувальний термін є ознакою недовіри з боку компанії, тому найкраще забути про нього і спрямувати зусилля на формування “домашньої” атмосфери в офісі.

Неприпустимою навіть для менеджера великої компанії є байдужість до працівників. Ви повинні знати кожного поіменно, адже працівнику приємно знати, що його пам’ятають. Джек Мітчел радить використовувати фотографії працівників (звичайно, за їхньої згоди) у рекламних матеріалах компанії, влаштовувати обіди на честь найкращих працівників, словом, робити все, щоб співробітники знали, що їх цінують і люблять.

При проведенні атестацій, не акцентуйте увагу на недоліках, адже компанія − це не школа, тому не слід виставляти працівників у негативному світлі. Навпаки – радьте їм, як ставати кращими і досягати вищих результатів.

Чимало керівників викреслюють працівників, що йдуть в іншу професійну сферу або виходять на пенсію, адже ви їх добре знаєте, а вони вас, тому може так статися, що ви потребуватимете їх у штаті через якийсь час, або вони самі захочуть повернутися.

Не забувайте, що гроші також грають не останню роль, тому не слід надміру економити на працівниках і ставити їм менші бонуси, аніж у конкурентів.

Отже, найефективнішим способом утримати цінного працівника − є створення такої команди, з якої він напросто не захоче піти в іншу компанію. Також дізнайтеся, як підвищити лояльність працівників до компанії, а також про способи нематеріальної і матеріальної мотивацій.