Як визначити характер за почерком

Анализ почерка“Консалтинг в Україні” вже почав розповідь про те, як аналіз почерку може допомогти в роботі hr-менеджера при розгляді кандидатур потенційних працівників. Сьогодні спробуємо розібратися, які ще характеристики почерку можуть більше розповісти про людину, її професійні якості та характер.

Отже, окрім розміру та величини літер важливе значення має їх форма. Умовно можна виділити такі форми написання літер: округлі, нерівномірні і комбіновані.

Якщо в почерку літери округлі, то можна стверджувати, що їх написала їх людина з м’яким і доброзичливим характером. Такі люди часто допомагають іншим, є альтруїстами, однак ними досить легко маніпулювати. У  “складному” колективі,  де панує боротьба за кожного клієнта або чвари, “добряк” навряд почуватиметься комфортно.

Людина, в почерку якої букви мають різну форму, може мати задатки егоїзму. Такі люди, як правило, ставлять свої бажання вище за всіх оточуючих.

Найчастіше ж складно однозначно визначити, до якої саме категорії відносяться букви в написаному тексті, оскільки в деяких може бути присутня нерівномірність, а в інших − округлі обриси. Це означає, що особа не може бути віднесена до жодної з чітких категорій людей, а проявляє різні риси залежно від ситуацій.

Іншим важливим графологічним показником є розміщення літер при письмі. Якщо вони розташовані дуже близько одна до одної, то така людина досить вразлива, може приховувати свій тендітний внутрішній світ від оточуючих. Щоб заслужити довіру такої ніжної істоти, доведеться неабияк постаратися.

Зв’язний почерк, коли всі літери в словах написані злито, характеризує відкриту і прямодушну людину. Вона керується логікою, а всі дії намагається розпланувати наперед. Передбачити вчинки таких людей зазвичай не складає труднощів.

Якщо ж почерк уривчастий, то така людина дуже талановита, незалежна і товариська. У неї сила-силенна енергії, вона просто фонтанує ідеями, заряджає своїм оптимізмом і вірою в майбутнє. Також така особа здатна передбачати деякі події, оскільки володіє хорошою інтуїцією.

«Злітаючі» і «спадаючі» рядки − показник рівня оптимістичності людини. Якщо рядки піднімаються наприкінці вгору, то ця людина життєрадісна і вірить в себе. Можна сміливо стверджувати, що це оптиміст за натурою. У протилежному випадку – це песиміст, що розчарувався в усьому і опускає руки при першій невдачі. Прямі рядки, як правило, видають спокійну, тверезомислячу людину, яка не кидає слів на вітер, чесна і старанна, почувається впевнено по життю.

«Хвилясті» рядки, як правило, належать перу хитрих і неврівноважених людей, що відрізняються безвідповідальністю і нерозбірливістю у всьому. Такі люди все ще залишилися в дитинстві, їх вчинки бувають нелогічними і суперечливими. Вони вимагають від близьких підвищеної уваги, оскільки не вміють приймати правильні та виважені рішення самостійно.

Це основи визначення характеру за почерком. Аналіз почерку у комплексі з першим враженням про людину допомагає скласти її доволі точний психологічний портрет.