Як заробляти більше: 5 корисних порад

Не змінювати роботу
Можливо, ми звикли думати інакше, але західні експерти давно дійшли висновку, що робота за наймом не має бути єдиним джерелом доходів. Коли виникає питання про підвищення свого матеріального рівня, чи не кожен замислюється над тим щоб просто змінити місце роботи на більш оплачуване. Звісно, існує певна ймовірність, що вам пощастить знайти нове місце, де платитимуть краще за ту ж саму щоденну роботу, але вона доволі мізерна.

Вам подобається те, що ви робите, вас влаштовує колектив, ваші обов’язки і ви цілком вдоволені керівництвом? Тоді точно не варто змінювати компанію тільки заради матеріального фактору. Просте визнання того, що ваша офіційна робота не має бути єдиним джерелом ваших доходів допоможе вам просунутись далеко вперед.

Досить думати – дійте
Багато західних трендових порад щодо того, як розбагатіти можна звести до одного висловлювання: «налаштуєтеся на позитивні думки – і відразу розбагатієте». Однак, яким би спокусливим не здавався цей спосіб, необхідно усвідомити: навряд вам вдасться покращити свій матеріальний стан просто лежачи на дивані та думаючи про уявний потік грошей, що прямує саме на вас. Позитивний настрій – річ необхідна, але це точно не вирішальний фактор збагачення.

Окрім вдосконалення світоглядних моментів, необхідно вдосконалювати і конкретні якості характеру. Наприклад, розвивати працелюбність, наполегливість у досягненні мети, вміння зосереджуватись. Професійне вдосконалення та розвиток теж ніхто не відміняв: дуже корисним буде освоїти нові навички та вміння.

Маленькі джерела доходів
Серед них ви можете обрати саме той варіант, який вам найбільш до душі. В ідеалі це має бути щось, що не відбирає багато сил, а навпаки дозволяє заспокоїтись чи «переключитись». Гарно знаєте англійську чи математику? То чому б не допомогти дітям сусідів чи знайомих. Непогано володієте Adobe Photoshop? То, може, варто підпрацювати дизайнером? Звісно, великих грошей одразу це приносити не буде, але пам’ятаєте, що маленькі потічки живлять великі річки.

Тайм менеджмент
Саме він допоможе вам налаштувати ваш робочий час і дозвілля так, щоб не почуватися виснаженим, зосереджуючись одночасно на багатьох проектах. Намагайтеся розпланувати свою діяльність впродовж дня ще напередодні, але будьте також готові до того, що доведеться розставляти пріоритети у форс-мажорному темпі. При цьому, вирішуючи, що саме для вас сьогодні є важливішим та найпершим, не забувайте і про родину, друзів, не нехтуйте відпочинком і особливо сном.

Економія
Якщо одразу завалити себе купою роботи і почати жити у жорсткому режимі економії, то це стовідсотково втягне вас у неперервний стрес, якщо навіть не у депресію. Навчитись економії – це означає почати відстежувати всі свої доходи та витрати, бажано зводячи їх одну таблицю на кінець кожного місяця. Наразі існує чимало електронних ресурсів, які суттєво полегшають цей процес. Як тільки ви побачите об’єктивну картину що до того, що саме вам приносить гроші і куди саме вони зникають, ви матимете змогу покращити матеріальний стан без хибних та намарних зусиль.