Як знайти роботу під час кризи

Щоб влаштуватися на хорошу роботу під час кризи, перш за все, забудьте стереотип, що знайти роботу складно, адже налаштування на негатив не додасть вам ані сил, ані оптимізму. Якщо ви потрапили під скорочення або вас попросили піти з компанії, не впадайте у відчай і застосуйте наступну невеличку інструкцію.

1. Чітко пропишіть свої обов’язки і досягнення з попереднього місця (місць ) роботи. Пригадайте, на скільки відсотків ви збільшили, наприклад, продажі товарів вашої компанії або підвищили впізнаваність бренду. Можливо, ви активно допомагали своїм колегам і отримали нові навички, суміжні з вашою основною професією. Все це теж запишіть.

2. Подумайте, як вас характеризували на попередньому місці ваші колеги та начальство. Ви командний гравець або одинак ? Лідер чи виконавець ? Адже ні для кого не секрет, що одні фахівці ефективні, коли працюють в тиші, а іншим потрібен постійний обмін думками з колективом. Відповівши на ці питання, ви зможете вчасно відмовитися від пропозицій, які вам не підходять.

3. Пофантазуйте про свою майбутню роботу: чи хочете ви працювати повний робочий день або виконувати певний обсяг роботи без обов’язкової присутності на робочому місці ? Бентежить вас жорсткий дрес-код або ж ви любитель ділового стилю? Пошук нової роботи – це чудовий шанс змінити свій режим і темп роботи.

4. Тепер необхідно проаналізувати написане і скласти кілька резюме. Не готуйте одне універсальне резюме, адже вам можуть запропонувати роботу, приміром, не журналістом, а копірайтером або прес-секретарем. З менш конкретного резюме менеджерам з підбору персоналу буде складно визначити, на яку посаду ви розраховуєте. Ніколи не пишіть резюме в пригніченому стані − воно вийде сухим і млявим. Дізнайтеся про те, як скласти ідеальне резюме.

5. На цьому етапі слід зосередитися на каналах пошуку роботу. Ефективним каналом можуть виявитися ваші друзі, які працюють у вашій або суміжних сферах. Надзвичайно популярним каналом для пошуку роботи зараз є потужні сайти вакансій, на яких можна розмістити резюме та відповідати на вакансії працедавців, адже не всі компанії відкривають вакансії – часто менеджерам достатньо скористатися лише базою резюме. Якщо ви є дуже вузьким фахівцем, використовуйте не лише знайомства та Мережу, але й зверніться до агентств, що займаються підбором персоналу.