Яке розташування робочого місця сприяє максимальній продуктивності?

Як повідомляє видання dailymail.co.uk, найкраще місце в офісі − біля вікна. Адже яскраве світло не лише допомагає регулювати сон, але й підвищує настрій і продуктивність праці. Якщо робоче місце розташоване біля вікна, працівник працює удвічі продуктивніше, аніж у приміщенні зі штучним світлом.

До речі, якщо ви маєте проблеми зі сном, британські вчені радять для подолання безсоння 30-хвилинну ранкову прогулянку під сонцем. Цей нехитрий прийом допомагає налагодити “внутрішній годинник” людини. Особливо корисними такі прогулянки будуть для людей у віці − вони підвищують розумові здібності і покращують режим сну на 10%.

Вчений із Оксфордського університету Рассел Фостер коментує, що вся справа у серотоніні, так званому “гормоні щастя”, який виділяється під впливом сонячного проміння на людський організм.

У сучасних офісах працівникам надзвичайно бракує сонця, адже усього лише 5% сонячного світла поступає у приміщення, а лампи не спроможні поповнити його нестачу через невелику потужність. До прикладу, сонячний день еквівалентний у 100 000 люксів, а штучне освітлення − лише 300. Для нормального функціонування організму кожній людині потрібно 1000 люксів, саме тому вчений радить не ігнорувати прогулянки пішки, адже вони частково поповнять недостачу світла.

Чимало офісних працівників страждають через проблеми зі сном, які трапляються через постійний стрес, цейтнот і неприємності на роботі. Дізнайтеся, як подолати безсоння на сторінках інтернет-журналу “Консалтинг в Україні”.