Які автомобілі купує бізнес? Огляд ринку комерційних автомобілів

За підсумками 5 місяців поточного року частка легкого комерційного транспорту в загальній структурі придбаних нових автомобілів становить менше 10%. Та порівняно з минулим роком комерційний сегмент зараз зростає майже втричі активніше за легковий. Про це повідомляє AUTO-Consulting.

В умовах такої динаміки стрімко змінюються як лідери продажів, так і вимоги покупців до комерційного транспорту.

Так, за підсумком 5 місяців цьогоріч продажі нових автомобілів для бізнесу зросли на 110%, якщо порівнювати з даними 2016 року. У той же час на ринку нових легкових автомобілів відбулося зростання лише на 46%.

Найчастіше українці (та й європейці) для бізнесу обирають автомобілі марки Renault. Доволі популярні Peugeot, FIAT, Ford, а також Volkswagen. За даними AUTO-Consulting  зростання продажів у Renault становило 90%, а Peugeot – 150%. Дилери FIAT збільшили продажі автомобілів на 40%, а Ford – на 180%. А Volkswagen покращив продажі на 15%.

Порівняно з минулим роком найбільше зростання аналітики зафіксували в категорії мікроавтобусів – більше 60% в сегменті D. Дещо менше зростала категорія мікроавтобусів на 15-18 місць сегменту E – на 25%.

За звітний період також спостерігався ріст продажів фургонів (сегмент VAN) в усіх класах. Сумарне зростання продажів дорівнює більш аніж 50%.

Серед мікроавтобусів D BUS найбільшу популярність у покупців здобули Renault Traffic, Mercedes-Benz V-Class,  Volkswagen Caravelle, а E BUS – Ford Transit, “Рута” і Citroen Jumper.

Лідерами у B VAN сегменті стали Renault Dokker (+100%),  FIAT Fiorino (+3000%) і ZAZ Lanos Pick-Up (-25%).

У сегменті  D VAN українці найчастіше обирали UAZ (+80%),  Ford Transit Connect (+150%)і Volkswagen Transporter (-17%). У той же час в E VAN першість здобув Ford Transit (+177%), друге місце – “ГАЗель” (-25%), а трійку лідерів замкнув Renault Master (+128%). Також покупці активно купували  Citroen Jumper – плюс 600%.

Аналітики серед трендів поточного року визначили появу спецавтомобілів, що раніше виготовляли лише на шасі ГАЗ або УАЗ. Зараз такі автомобілі розробляють  Mercedes-Benz,  Ford, Renault та ін.