Які питання не слід задавати під час співбесіди

Під час співбесіди не лише менеджер з підбору персоналу намагається оцінити професійну придатність кандидата на вакансію, але й сам шукач має на меті дізнатися більше про компанію, умови роботи та особливості, які на нього можуть очікувати у випадку запрошення на роботу.

Природно, що кандидат на вакансію задаватиме питання рекрутеру. Але тут важливо не запитати зайвого. “Консалтинг в Україні” розповість, які питання не слід задавати на співбесіді і чому.

1. Не варто запитувати на співбесіді, чим займається компанія. Таке питання свідчитиме про кандидата як про вкрай ліниву та байдужу особу, яка навіть не поцікавилася, куди прийшла. Хорошим тоном вважається вивчення доступної інформації про компанію перед співбесідою. Якщо компанія не щойно створена і має сайт − з цим не повинно виникнути проблем.

2. Не слід запитувати щодо заробітної плати одразу ж, особливо, якщо позиція, на яку ви претендуєте, доволі серйозна. Необережне питання щодо винагороди може охарактеризувати вас як людину, яка мотивується винятково матеріально.

3. Активне розпитування менеджера з підбору персоналу щодо умов роботи, якості робочого місця, стилю управління компанією, відносин у колективі також не сприятиме позитивному враженню про вас. Також не прийнято розпитувати про відпустки, лікарняні, доступ до соціальних мереж та сторонніх сайтів тощо.

4. Старайтеся не задавати питань, які можуть мати конфіденційний характер. Приміром, уникайте питань щодо прибутків та витрат компанії. Особливо, якщо ви претендуєте на посаду бухгалтера або фінансиста. Задавши таке питання, ви навряд можете розраховувати на позитивне рішення рекрутера щодо вашої кандидатури.

5. Обережно слід формулювати питання на співбесіді щодо попереднього кандидата, адже причини звільнення можуть бути різними і не завжди пов’язаними зі специфікою роботи. Якщо ви активно намагатиметесь дізнатися про попереднього працівника, вас можуть розцінити як пліткаря.

Загалом співбесіда передбачає, що 70% часу говоритиме кандидат, а не менеджер з підбору персоналу, тому дозуйте ваші питання і намагайтеся не запитувати несуттєві дрібниці. Не забувайте, що у випадку отримання роботи, у вас ще буде можливість обговорити деталі з начальником відділу чи вищим керівництвом.

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалу на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.