Яких спеціалістів найбільше потребує фінансовий сектор

РекрутингЕкономічна та політична нестабільність неабияк впливає на стан ринку праці у банківській сфері, адже наразі фінустанови зайняли очікувальну позицію щодо найму зовнішніх працівників, більше зосереджуючись на внутрішніх кандидатах.

Останнім часом новий персонал банки наймали лише на місце тих правників, які йшли. Згідно з дослідженням рекрутингового холдингу «Анкор», загальна кількість вакансій у цьому секторі за результатами 2012 року не змінилася, а попит на персонал був вищим приблизно на 20% у другому півріччі, порівняно з першим.

Банки задля уникнення ризиків здебільшого зорієнтувалися на обслуговуванні корпоративного бізнесу та значно скоротили представництва у регіонах, що не могло не позначитися на ринку праці у фінансовому секторі. Найбільший попит був на менеджерів середньої ланки (більше 50% усіх вакансій), друге місце посідають спеціалісти (трохи більше третини пропозицій).Банк

За словами експертів, підвищений попит на управлінців середньої ланки пов’язаний із оптимізацією кадрового складу банків у регіональних представництвах. Втім, чи не в усіх сферах є гостра потреба в персоналі з навичками проектного управління. Банки зацікавлені у сильних менеджерах, які можуть сприяти розвитку стратегії банку та активно покращувати його показники.

Також за минулий рік виріс попит на спеціалістів з супроводу та розвитку банківських систем, на бізнес-аналітиків, керівників проектів та розробників. Окрім того, спостерігався підвищений попит на різних фахівців online-banking.

У цілому, серед найбільш затребуваних фахівців фінансового сектору за підсумками минулого року опинилися спеціалісти з продажу послуг банку, project-менеджери, управлінці у сфері централізації бізнесових процесів, ризик-менеджери, фахівці по роботі з проблемною заборгованістю, а також бізнес-аналітики.