Якими будуть комп’ютери майбутнього?

Вчені всього світу і крупні корпорації працюють над тим, щоб в недалекому майбутньому комп’ютери були потужніші і енергоефективніші, пише видання internetua.com.

Нещодавно Натія Франк, хімік з Університету Вікторії (Канада) запатентувала інноваційний матеріал LI-RAM, що є світловою пам’яттю з довільним доступом, який призначений для обробки і зберігання даних не за допомогою електрики, а світла. Тож мобільні і комп’ютерні процесори, які б складалися з такого матеріалу, споживали б мінімум енергії і виділяли менше тепла, а термін їхньої служби був би довшим.

Порівняно з сучасними стандартами LI-RAM дозволить зменшити використання енергії на 10%, а дані передаватимуться швидше. До речі, зараз на технології обробки даних витрачається майже 10% світового енергетичного ресурсу. У випадку, якщо LI-RAM запровадять як загальний стандарт, цей показник зменшиться на половину.

Автор технології зазначає, що LI-RAM дозволяє інформації оброблятися і зберігатися на одному молекулярному рівні. Це стане поштовхом до розвитку універсальної пам’яті – технології, яку донедавна вважали лише гіпотетичною.

Окрім застосування в IT-галузі технологію зможуть застосовувати в медицині, нанотехнологіях і сонячних елементах.

Наразі пані Франк співпрацює з міжнародними виробниками електроніки, тож вже за 10 років технологія може з’явитися в комерційних пристроях.

До речі, за інформацією IDC, за перші три місяці поточного року в усьому світі було продано 60,3 млн комп’ютерів (настільних, ноутбуків і робочих станцій). Такий результат перевищив показник аналогічного періоду минулого року на 0,6%. Аналітики компанії зазначають, що зростання на ринку комп’ютерів зафіксовано вперше від 2012 року.