З якою метою українська молодь використовує інтернет

Нещодавно Інститут Горшеніна оприлюднив результати дослідження , які демонструють, з якою метою сучасна молодь України використовує Мережу. Як виявилося, найпопулярнішою причиною виходу в інтернет є пошук різноманітної інформації – 65,8%.

Для навчання і/або роботи інтернет використовують 58,7% респондентів, а для спілкування у соцмережах, чатах, форумах – 47,6%. Трохи більше 40% української молоді виходить у Мережу з метою прослуховування музики, читання книг, перегляду фільмів.

Молоді українці також полюбляють ознайомлюватися з новинами: 39,6% опитаних зазначили, що інтернет потрібен їм, щоб слідкувати за новинами України та світу, а 33,1% − для роботи з електронною поштою. Також результати опитування показали, що 24,6% молодих людей використовують інтернет для ігр.

Експерти інституту зазначають, що 23,4% шукають в інтернеті нових друзів, людей зі спільними інтересами, а 22,2% проводять час за спілкуванням із родичами. Он-лайн покупки здійснюють 10,5%, а сайтами еротичного змісту цікавляться всього 4,5%.

В опитуванні узяли участь 2 тисячі осіб у віці 15-21 рік, що проживають у містах з населенням більше 100 тис. чол. Опитування охопило 24 області та АР Крим.

До речі, нещодавно стало відомо, що з мобільних гаджетів українці купують дорожчі товари, аніж з комп’ютерів, хоча й з останніх здійснюють покупки значно частіше. Таку інформацію надає портал aukro.ua.

Так, від початку року користувачі мобільної версії порталу купували 1-2 товари на місяць в середньому на суму 250 грн. Загальний чек одного користувача у середньому доходив до 350 грн, натомість відвідувачі основної версії порталу купували біля 3 товарів на загальну суму 465 грн.

В обох версіях сайту найбільшою популярністю користуються мобільні телефони, планшети та одяг, але за допомогою мобільних пристроїв українці часто купують mp3-плеєри та товари «для дорослих». За словами аналітиків порталу, наразі покупки з мобільних пристроїв складають біля 10% від загального обсягу продажів, але у майбутньому очікується зростання числа «мобільних» покупців.