Журналісти The New York Times більше не погоджують інтерв’ю та коментарі

The New York Times запровадила нове правило, згідно з яким узгодження інтерв’ю та цитат з джерелами заборонене. Таке розпорядження сформувала у своїй службовій записці редактор газети Джил Абрамсон.

Нагадаємо, що рік тому, вперше за 160-річне існування цієї газети, крісло головного редактора зайняла жінка. Саме Джил Абрамсон вважають найвпливовішою представницею прекрасної статі у світових медіа.

Таке рішення пані Абрамсон аргументувала тим, що у читачів видання складається враження, що джерела та прес-служби, яким журналісти направляють тексти з цитатами для звірки, чинять вплив на зміст публікацій The New York Times. За її словами, часто трапляється так, що прес-секретарі та учасники інтерв’ю виходять за рамки у своїх вимогах, чим заважають роботі журналістів.

З 20 вересня цього року журналісти The New York Times зобов’язані відмовляти джерелам у погодженні матеріалів згідно з політикою видання. Однак існують і винятки. Приміром, погодження допускається, якщо джерело категорично відмовляється надати згоду на публікацію матеріалу, що становить велику цінність для читачів. При цьому кожен подібний випадок узгоджується з редакцією газети в окремому порядку.

Також можлива звірка з джерелом інформації з ініціативи автора матеріалу. В усіх інших випадках згода на надання інтерв’ю чи коментаря для The New York Times вважається автоматичним дозволом до їх публікації на сторінках видання.

Абрамсон чудово розуміє, що результатом такого кроку буде скорочення кількості інтерв’ю та коментарів у матеріалах видання, але, за її словами, продовження роботи за старою схемою лише поступово посилить вплив джерел.