Жителі яких країн відпочивають найбільше

Видання 24/7 Wall St. склало на основі докладу Центру з економічної політики і розслідувань (CEPR) рейтинг країн, у яких працівники відпочивають найбільше. У кожній країні ЄС, згідно із законодавством, громадянам гарантовано не менше чотирьох робочих тижнів оплачуваної відпустки.

Австрійські працівники мають найбільшу кількість неробочих днів: 22 оплачувані дні відпусток і 13 святкових днів гарантовані державою щорічно. Саме тому Австрія посіла у рейтингу перше місце.

Окрім того, працівники зі стажем 25 років або ж ті, хто напружено працює у нічний час, мають додатковий час для відпочинку.

На другому місці розташувалася Португалія: 22 оплачуваних дні відпустки щорічно та 13 святкових днів. Але, починаючи з цього року, владою Португалії буде скасовано 4 святкові дні через жорстку економію пов’язані з кризою.

Німеччина святкує лише одне національне свято − День німецької єдності. Цей день є вихідним для всіх працівників. Також є від 9 до 13 вихідних днів, які доповнюють 24 дні оплачуваної відпустки. До речі, саме в Німеччині, попри хвилю безробіття в єврозоні, зберігся досить високий рівень зайнятості − у 2012 році лише 5,5% населення були безробітними.

В Іспанії працівники отримують як мінімум 22 дні компенсованої відпустки у доповнення до 12 національних свят. У деяких організаціях і фірмах кількість таких днів може бути більшою. Але попри те, що іспанські працедавці за законом повинні гарантувати працівникам більш аніж 1 місяць відпустки на рік, більша частина іспанських робочих не може знайти роботу.

У Франції є лише одне національне свято, оплата якого гарантується законом − Міжнародний день робочих. Втім, законодавство Франції дозволяє французам відпочивати 30 днів на рік. Ці відпускні починають нараховуватися з першого ж дня роботи працівника.

Та останнім часом у Франції прийнято ряд реформ трудового законодавства, які полегшують підприємцям процедуру скорочення робочих місць і водночас підвищують переваги для працівників-контрактників.

Бельгійські працівники отримують 20 днів оплачуваної відпустки і святкують ще 10 національних свят у рік. Але існує один нюанс: бельгійці не можуть використати свою відпустку доки вони не пропрацюють у свого працедавця не менше року.

В Італії працівники мають право на 20 днів відпустки щорічно, а також святкують 10 оплачуваних національних свят.

Нова Зеландія є єдиною країною-учасником Організації економічної співпраці і розвитку за межами континентальної Європи, де працівники отримують оплачувану відпустку не менше 30 днів разом зі святами. За новозеландськими законами працівники, що виходять на роботу у святкові дні,  отримують оплату праці в 1,5 рази вище за звичайну.