Зросла кількість українців, що отримують офіційні зарплати

Відсоток “білих” офіційних заробітних плат на українському ринку праці порівняно з даними 2016 року зріс. Так, протягом останніх двох років  спостерігається тенденція зростання рівня таких зарплат. Про це повідомляє Катерина Криворученко, спеціаліст експертно-аналітичного центру HeadHunter Україна для LIGA.net.

Отже, згідно з даними дослідження, проведеного аналітиками порталу, 54% учасників опитування зазначили, що отримують “білу” заробітну плату. Втім, 17% українських працівників отримують зарплату “в конверті”.

Втім, кількість тих, хто отримує частину зарплати офіційно, а частину – “в конверті”, майже не змінилася. У 2016 році таких нараховувалося 30%, а в 2017 – 29%.

Щодо “чорної” зарплати, для 30% працівників – це вся сума, а 47% учасників опитування відповіли, що виплати “в конвертах” становлять 50-70% від всієї заробітної плати. У той же час 3% працівників неофіційно виплачують тільки бонуси і премії.

Пані Криворученко повідомила, що до повної легалізації заробітних плат українських працівників ще далеко, але не можна ігнорувати позитивні зміни, що відбуваються зараз.

У ході дослідження в червні цьогоріч було опитано 897 респондентів з усієї України.

До речі, за період січень-травень поточного року середня місячна заробітна плата зросла на 36,8%, якщо порівнювати з даними аналогічного періоду 2016 року і дорівнює 6494 грн. Про це повідомляє Держстат.

Найвищими виявилися заробітні плати в сфері авіатранспорту – 27 399 грн щомісяця в середньому, а це більше за показники минулого року на 25,4%. Також високі зарплати зафіксовані в сфері фінансів і страхування  – 12 256 грн.

Найменші заробітні плати в Україні виплачують поштарям і кур’єрам – в середньому 3488 грн.

Загалом зростання середньої заробітної плати за аналізований період становило 8%.